: 

LogowanieStart

PDF Drukuj Email

OGÓLNE PORADY DLA STRAŻAKÓW PRZEPROWADZAJĄCYCH ZAJĘCIA Z DZIEĆMI

Spotykając się w strażnicach z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i przekazując im wiedzę o zasadach bezpieczeństwa pożarowego należy często odwoływać się do przykładów.

 

Należy często sprawdzać czy dziecko wszystko rozumie np. prosząc o powtórzenie własnymi słowami tego co zostało wcześniej powiedziane, wyjaśniać w przystępny sposób trudne terminy. Nie należy używać terminów specjalistycznych, które utrudnią zapamiętanie i uczynią przekaz nudnym i niezrozumiałym.

Powtórzyć jeszcze raz przekazane wiadomości w celu ich utrwalenia. Starać się mówić powoli, ale na tyle głośno by wszyscy słyszeli.

 

Należy szczególnie podkreślać, że:

  • w każdym przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia należy natychmiast powiadomić o tym fakcie osobę dorosłą (rodzica, sąsiada), a następnie straż pożarną,

  • nie wolno podejmować samemu prób ugaszenia pożaru, bo można ulec poparzeniu lub np. porażeniu prądem elektrycznym,

  • trujący dym jest najgroźniejszy dla zdrowia i życia, bardziej niż ogień i płomienie,

  • bardzo ważna jest znajomość numerów alarmowych 998, 112 oraz zasad powiadamiania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia (podanie w miarę precyzyjnie co się stało, dokładnego adresu zamieszkania, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, z którego się dzwoni),

  • posiadanie i przećwiczenie tzw. domowego planu ucieczkowego, czyli planu ewakuacji pozwoli całej rodzinie na szybkie wydostanie się na zewnątrz z zagrożonego pomieszczenia czy domu.

 

 

 

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

POBRANIA.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 412364

Subskrybuj

Odbieranie


Nowości

Popularne

Facebook!!