: 

LogowanieStart Bezpieczne wakacje BEZPIECZNE WAKACJE

PDF Drukuj Email

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna aktywnie uczestniczy w organizowanych wspólnie z Policją, Strażą Miejską, Strażą Graniczną i Kuratorium Oświaty akacjach „Bezpieczne wakacje”.

 

 

Przygotowaniom do wakacji często towarzyszą festyny i imprezy, m.in. z okazji Dnia Dziecka, organizowane w miastach, na osiedlach czy w gminach, podczas których straż pożarna prowadzi akcje edukacyjne i profilaktyczne. Uczestniczymy w konferencjach i seminariach poświęconych organizacji letniego wypoczynku. Są to spotkania przybliżające działalność wielkopolskich służb i instytucji w zakresie przygotowania do sezonu letniego, które stanowią również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, zaprezentowania programów oraz inicjatyw edukacyjnych i profilaktycznych podejmowanych przez poszczególne służby i instytucje.

 

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” strażacy prowadzą pod koniec każdego roku szkolnego prelekcje w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą udzielają praktycznych porad m.in. z zakresu pierwszej pomocy i wypoczynku nad wodą, w lesie, na wsi czy w mieście. Informują o potencjalnych zagrożeniach pożarowych spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz uczą zasad bezpiecznego zachowania się. Dzieci i młodzież wypoczywająca w miesiącach letnich na terenie Wielkopolski ma możliwość zwiedzenia lokalnej jednostki straży pożarnej, gdzie również jest zapoznawana z tymi zasadami. Organizatorzy obozów czy kolonii często zgłaszają się do lokalnej straży pożarnej o zorganizowanie spotkania z dziećmi na temat zasad bezpiecznego wypoczynku i właściwego zachowania na danym terenie oraz jak postąpić w wypadku powstania zagrożenia.

Akcje „Bezpieczne wakacje” i jej pochodne są ważnym elementem w działalności wielkopolskich strażaków ponieważ bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa powszechnego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, na terenie naszego województwa.

 

 

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

PRACA+.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 484158

Subskrybuj

Odbieranie


Nowości

Popularne

Facebook!!