: 

LogowanieStart
Edukacja i profilaktyka pożarowa

Wpisany przez Tomasz Wiśniewski   

 Poradnik: Bezpieczeństwo pożarowe użytkowania urządzeń elektrycznych 

 Zagrożenie pożarowe w instalacjach i urządzeniach elektrycznych wynika z wydzielania się ciepła, które nieodłącznie towarzyszy przepływowi prądu elektrycznego. W każdym urządzeniu elektrycznym wydziela się mniejsza lub większa ilość ciepła i jest zjawiskiem naturalnym. Ilość wydzielanego ciepła jest wprost proporcjonalna do drugiej potęgi natężenia prądu, odporności przewodu, przez który płynie prąd, i do czasu jego przepływu.

PRZECZYTAJ
 

Strażak w przedszkolu

- czyli jak realizować zajęcia dydaktyczne z dziećmi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego

Konspekty zajęć dydaktycznych

Przegląd Pożarniczy - magazyn Państwowej Straży Pożarnej zamieścił cykl konspektów dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Autorką konspektów jest pani Marta Brzozowska, z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny, natomiast na codzień pracuje w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Konspekty zawierają, oprócz szczegółowego przebiegu zajęć, również komentarze autorki odnośnie praktycznej realizacji poszczególnych etapów zajęć oraz pomoce dydaktyczne (kolorowanki, rysunki).

W całym cyklu ukazało się 7 konspektów zajęć:

1. Kim jest strażak?

2. Samochód strażacki

3. Pali się!

4. Numer alarmowy 112

5. Ewakuacja z przedszkola

6. Co to jest gaśnica?

7. Czujka dymu/tlenku węgla (czadu)

Więcej…
 

POŻARY NA TERENACH WIEJSKICH

 Stop wypalaniu traw

 

Rolnictwo, to ta dziedzina gospodarki, w której występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Dla przykładu, tylko w roku 2009 wielkopolscy strażacy wyjeżdżali ponad 400 razy do pożarów zabudowań gospodarczych. Tragiczny był również bilans tych zdarzeń, w których w sumie śmierć poniosły 3 osoby, natomiast 19 kolejnych zostało rannych. Nierzadko pożary te pociągają za sobą ogromne straty materialne w mieniu, dobytku i sprzęcie rolniczym, prowadzą ponadto do znaczących szkód w przyrodzie. Szacuje się, że tylko w roku ubiegłym straty spowodowane pożarami w gospodarstwach rolnych sięgnęły 11,5 mln złotych. Część z tych pożarów została spowodowana podczas prowadzenia prac żniwnych, dlatego nie należy zapominać o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 11

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

DOM+.jpg

Sondy

Jestem
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Odsłon : 216864

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!