: 

LogowanieStart
Edukacja i profilaktyka pożarowa


„Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo”,

czyli edukacja i profilaktyka pożarowa w powiatach

Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie, JRG Trzcianka

Więcej…
 

STOP wypalaniu traw !!!

wypalanie_traw

Około 30% pożarów traw powstaje ze względu na przypadkowe zaprószenia ognia na przykład poprzez wyrzucenie niedopałków z przejeżdżających pociągów lub samochodów na pobocze drogi. W żadnym z powyższych przypadków sprawcy nie liczą się z możliwością powstania zagrożenia rozwoju pożaru na obszary leśne! Zaraz po okresie zimowym trawy palą się bardzo szybko, bowiem są wysuszone – ogień ogarnia coraz większe połacie powodując zagrożenie dla lasów, okolicznych zabudowań itp.
Celowe podpalanie traw stanowi około 70% wszystkich pożarów w tej kategorii. Najczęściej słyszy się, iż to zły nawyk osób dorosłych. Dowodem na powyższą tezę są coroczne „czarne statystyki”, z których dowiadujemy się o przedziale wiekowym osób, które zginęły podczas czynności wypalania. Są to głównie starsze osoby, które po podpaleniu trawy nie zdążyły oddalić się na bezpieczną odległość (pamiętajmy, iż wiatr zmienia swój kierunek, a więc nie sposób określi też kierunku rozprzestrzeniania się pożaru).


Wypalaniu traw mówimy NIE, bo:

 

Więcej…
 

WIELKOPOLSCY STRAŻACY ROZDAJĄ ZA DARMO CZUJKI DYMU I CZADU (TLENKU WĘGLA)

 W ramach promocji projektu kluczowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu pt. „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego”, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wielkopolscy strażacy rozdadzą mieszkańcom Wielkopolski 7300 czujek czadu/dymu. Czujki rozdawane będą za darmo w ramach akcji akcji promocyjno-edukacyjnych organizowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Państwowej Straży Pożarnych oraz wśród osób, które wypełnią ankietę i odpowiedzą na pytania dot. Projektu kluczowego.

 

Rejestracja poprzez dostępny tutaj formularz rejestracyjny.

Informacja o projekcie Komendy Wojewódzkiej PSP i Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym dostępne tutaj.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 11

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

BANER-czad+.jpg

Sondy

Jestem
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Odsłon : 216885

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!